AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 18 Ekim 2018 Persembe 21:32
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYELERMAHALLE & KÖYLEREĞİTİM SAĞLIKESNAFLARIMIZ
KEMER HAVA DURUMU
KEMER-BURDUR
 
Burdur Valisi Yılmaz Kemer'i İnceledi
 
Burdur Valisi Yılmaz, Kemer Akpınar Yaylası'nın turizm açısından etkinliğinin artırılması ile ilgili çalışmalar çerçevesinde yaylayı gezdi.
 
 
Vali Yılmaz ve Burdur Protokol mensupları öncelikle Burdur'a bağlı Kemer İlçesi'nde bulunan Ak Pınar Yaylası'nda bulunan kaynak suyunu inceledi. Vatandaşların varis ağrılarını dindirmek için girdiği havuzda, protokol mensupları da ayaklarını sokarak serinledi. Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, suyun soğukluğuna dayanamayıp kısa süre sonra ayaklarını Sudan çıkartırken, Burdur Emniyet Müdürü Abdulkerim Polat, uzun süre havuzda ayaklarını dinlendirdi. Vali Yılmaz, Akpınar Yaylası'ndaki havuza özellikle varis ağrılarından kurtulmak için konaklayan vatandaşlarla sohbet ederek, vatandaşların isteklerini dinledi. Vatandaşların elektrik hattı talebi üzerine Vali Yılmaz hemen talimat verdi.

Uzmanlarla görüşülerek yayla turizminin arttırılması konusunda çalışmalar başlatılacağını dile getiren Burdur Valisi Nurettin Yılmaz: "Soğuk suyun tıbbi yönünü uzman ve doktorlarımızla görüştükten sonra burayı kamuoyuna daha yaygın şekilde açıklayacağız. Burada belediyemiz ve kaymakamlığımız havuzlar yaptılar, insanların ihtiyaçlarını giderecekleri yerleri yaptılar. Buranın yolunun bakımı yapılacak bir de elektrik ihtiyacı var, buradan geçen hattı görüşeceğiz. Yaylalarımıza sürülerimiz geliyor, burayı çevirip bakım ve temizliğini yapacağız. Şifa bulan arkadaşlarımıza Allah başka rahatsızlık vermesin. Şifa arayan arkadaşlarımıza da doktor gözetiminde buraya davet ediyoruz çünkü soğuk su önemli bir olaydır. Bunu bilerek sonuçlarını da görerek kullanmak lazım aksi takdirde başka sıkıntılara da sebebiyet verebilir o nedenle değerlendirmesini yapalım ondan sonra daha rahat konuşabiliriz" şeklinde konuştu. Burdur protokolünü, soğuk su havuzunda birbirleriyle şakalaşmayı da ihmal etmedi. Burdur Emniyet Müdürü Abdülkerim Polat, Burdur Müftüsü Osman Artan'a su fırlatınca keyifli görüntüler yaşandı. Vali Yılmaz ve beraberindekiler, havuz keyfinden sonra vatandaşlarla çay içtikten sonra Kemer İlçesi Akpınar Yaylası'ndan ayrıldı.

Akabinde Kemer İlçe merkezine geçen Vali Yılmaz beraberindeki heyetle birlikte Kemer İlçe Hükümet Konağı inşaatını gezerek yetkililerden inşaatla ilgili bilgiler aldı.

 
 
23 Aralık 2013 Pazartesi - 09:26
8578 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com