AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 18 Ekim 2018 Persembe 21:40
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYELERMAHALLE & KÖYLEREĞİTİM SAĞLIKESNAFLARIMIZ
KEMER HAVA DURUMU
KEMER-BURDUR
 
TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER KURSU
 
KEMER’DE TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER KURSU AÇILDI
 
 

Kemer ilçesinde Kemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan, tıbbi ve aromatik bitkiler kursunda 246 vatandaş eğitim görüyor. Açılan bu kurs sayesinde doğal ortamlarda yetişen bu tür bitkilerin ekim alanlarının artırılmasını ve vatandaşlara gelir kapısının açılmasını istediklerini anlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bozkurt, “Günümüzde ‘tıbbi’ ile ‘aromatik’ bitkiler terimi genellikle birlikte kullanılmaktadır. Tıbbi ve aromatik bitkiler, hastalıkları önlemek, sağlığı sürdürmek veya hastalıkları iyileştirmek için ilaç olarak kullanılabilen bitkilerdir. Tıbbi ve aromatik bitkiler, hem etken madde yönünden ve hem de tüketim alanları bakımından çok büyük bir alanı kapsamaktadır” dedi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğine, yüzde 50 oranında desteleme yaptığını ifade eden Kemer Halk Eğitim Merkezi Müdürü Selim Bülbül, üreticilerin sertifika sahibi olmak kaydıyla, bu desteklerden faydalanabileceklerini belirtti.

Bülbül, bu sınıfına giren, sarımsak, adaçayı, anason, biberiye, hardal, çörekotu, çemen gibi bitkilerin de ekimini sağlamayı hedeflediklerini belirterek, ilçeye bağlı Akören köyünde açılan kursun sona erdiğini, ilçe merkezindeki kursun ise devam ettiğini söyledi.

 
 
13 Aralık 2013 Cuma - 15:14
8689 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com